Nejnovější recenze ze sekce GPS

MIO PNA MIO SmartBox III pro kamery do auta 5413N6310007

MIO PNA MIO SmartBox III pro kamery do auta 5413N6310007

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 31. ledna 2023

(naposledy upraveno 31. ledna 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

Luxusní, kamera už nahrává jak má v módu parkování. Spokojenost největší ;-)

TomTom GO Basic 6'' Europe

TomTom GO Basic 6'' Europe

Ověřený zákazník Electro World PF

Přidáno: 25. ledna 2023

(naposledy upraveno 25. ledna 2023)

Zakoupeno v Electro World

Bez manuálu v češtině!!!

Baterie pro Garmin Nüvi 30, Nüvi 40 (ekv.361-00056-00)1100 mAh

Baterie pro Garmin Nüvi 30, Nüvi 40 (ekv.361-00056-00)1100 mAh

Ověřený zákazník Baterie-pro.cz Richard V.

Přidáno: 24. ledna 2023

Zakoupeno v Baterie-pro.cz

Baterii jsem potřeboval do navigace Garmin, původní byla za pár minut provozu vybitá. Koupená baterie má dvojnásobnou kapacitu oproti stávající, jak jsem po rozebrání navigace zjistil.

Hama 108367 nástěnný držák na tablet 7"-10,5"

Hama 108367 nástěnný držák na tablet 7"-10,5"

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. ledna 2023

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• snadná instalace jak na stěnu/strop, tak připevnění tabletů
  • pevná konstrukce
  • skvělý poměr cena/výkon
  • je robustní a neschová se za malé tablety, pro ccelikost od 9" je perfektní

Pokud máte středně velký tablet a potřebujete s ním občas pohnout či natočit, je to jeden s nejlepších držáků na trhu (a asi jediný, který mi vyhovuje na připevnění pod polici). Na iPad mini je sice použitelný, ale vyčnívají okraje a nevypadá to dobře.

TomTom GO Basic 6'' Europe, Lifetime

TomTom GO Basic 6'' Europe, Lifetime

Ověřený zákazník Alza.cz iurie

Přidáno: 23. ledna 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Качественый товар лекхо в использование ести wifi то что мне нужна

Compass Zásuvka 12/24V se svorkama pro zapojení na autobaterii

Compass Zásuvka 12/24V se svorkama pro zapojení na autobaterii

Ověřený zákazník atoselektro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. ledna 2023

(naposledy upraveno 18. února 2023)

Zakoupeno v atoselektro.cz

Funguje

TrueCam TRCMXGPS

TrueCam TRCMXGPS

Ověřený zákazník TrueCam.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. ledna 2023

(naposledy upraveno 22. ledna 2023)

Zakoupeno v TrueCam.cz

Koupil jsem již třetí kus a po cca třech měsících přestal funguvat ,LED přestane svítit a modul nefunguje.

Reakce obchodu TrueCam.cz

děkujeme za Vaši recenzi. Takové chování rozhodně není standardní. Prosím, kontaktujte nás na [email protected], pomůžeme Vám situaci dořešit k Vaší spokojenosti.
Tým TrueCam

Compass Držák nápojů CAR

Compass Držák nápojů CAR

Ověřený zákazník Autodoplňky-obchod.cz DOLF

Přidáno: 19. ledna 2023

(naposledy upraveno 19. ledna 2023)

Zakoupeno v Autodoplňky-obchod.cz

• vratké
Garmin DriveSmart 76MT-D EU45

Garmin DriveSmart 76MT-D EU45

Patriot Patriot

Přidáno: 18. ledna 2023

(naposledy upraveno 18. ledna 2023)

• doživotní bezstarostná aktualizace map celé Evropy
  • živá doprava - buď přes data v aplikaci na mobilu, nebo přes přibalený DAB přijímač
  • snadné vyhledávání a zobrazování cílů a bodů zájmu, třeba policejních radarů
  • ovládání hlasem, bohužel pouze v angličtině
  • celkem svižná grafika a pohyb v menu
  • několik nadstandartních a užitečných funkcí - vyhledávání cen benzínu nebo nafty v okolí a přímá navigace na vybranou pumpu, zobrazení počasí v cílové destinaci včetně radaru dešťových srážek po cestě, zobrazení fotek z web kamer na cestě apod.
  • nic moc předinstalované české hlasy
  • hlasové ovládání přístroje není v češtině
  • dodaný stojánek neumožňuje dostatek volného pohybu navigace

Po 10-ti letech jsem si koupil nástupce své navigace Garmin. Stejně jako u předchozí, se jedná prakticky o top model z nabídky Garminu.
Ano, lze namítnout, že dnešní smartfony a třeba Mapy, příp. Waze dokážou nabídnout dost dobrou navigaci. Nelze než souhlasit, ale dedikovaná navigace je jednoduše lepší - na smartphonu jsem zatím nenašel, alespoň tedy mezi neplacenými aplikacemi, rovnocennou náhradu. Vždy některé služby jsou vynikající, ale jiné chybí. Dedikovaná navigace má jen jedinou nevýhodu - stojí peníze navíc. Ale obdržíte dobře sladěný a fungující balík funkcí užitečný jak pro denní dojíždění do práce, tak pro cestování po celé Evropě.
Narozdíl od starších přístrojů, tahle navigace je celkem svižná - jak zobrazení mapy, počítání trasy, pohyb v menu - vše je fajn. Ačkoliv na svižnost dnešního mobilu střední třídy to stále nemá. Mimochodem právě pomalost mého předchozího hardware (s balíkem dat map celé Evropy, který za těch 10 let postupně nabobtnal) byl důvod, proč jsem zakoupil novou navigaci.
Tato navigace z premoivé řady DriveSMART má 7" displej. Dělá se ještě 6" a 8". Nicméně 7" varianta má ze všech třech nejnižší rozlišení displeje, a to "pouze" 1024x600, které poskytuje dostatečně jemný obraz (asi nikdo nepoužívá navigaci nablízko, jako třeba mobil, že ano) a možná i díky tomu je ale práce s mapou celkem svižná. (neměl jsem možnost porovnat s ostatními, ale předpokládám to).
Velice musím pochválit hlasové ovládání "OK, Garmin", bohužel pouze v angličtině. Na předchozí navigaci jsem měl hlasové ovládání zvané "Voice Command", taky pouze v angličtině, nicméně to příliš nefungovalo. Takže pokrok.
Nejvíc mne mrzí hlasová navigace - v češtině obsahuje pouze dva hlasy, oba ženské, Eliška a Iveta a nevyhovují mi. Mnohem lepší je slovenská Želmíra, která má alespoň nesporný drajv.
Nicméně, naštěstí, podařilo se mi ze staré navigace překopírovat hlas Otakara Brouska, který byl kdysi vytvořen ve spolupráci Garminu a Kooperativy. Funguje! Je možné, že nějaké nové komenty (nové funkce navigace) neumí, ale při normální navigaci normálně komentuje. 100% spokojenost, jinak, bez něj, bych asi hlasovou navigaci vypnul ...
Doživotní aktualizace map: Teoreticky simple and easy. Je možnost stáhnout aktualizace buď přímo přes WIFI, nebo pomocí připojení navigace k PC a poté použitím software Garmin Express. Praxe: Mám relativně pomalé připojení (stabilních 12Mbit) a stažení 12GB map v jednom balíku je šílenost. Při stahování občas dojde k chybě. Z toho důvodu pohodlná cesta přes WIFI u mne nevede a musím stahovat přes PC, a párkrát stahování ručně "zrestartovat" - naštěstí vždy pokračuje v přerušeném místě, jinak bych aktualizace nestáhnul.
Vlastní funkce navigování je super, včetně respektování reálné dopravní situace. Práce s mapou oproti mé předchozí navigaci je slast - asi tak jak jsme zvyklí z mobilu a aplikace Mapy.
Co ještě musím vytknout, je dodaný stojánek. Jednak, na rozdíl od mé předchozí navigace, nezprostředkovává napájení přístroje navigace (takže se musí pokaždé, když chci navigaci sundat, ještě od navigace odpojovat USB-C kablík) ale hlavně, 7" obrazovka je velká a stojánek neumožňuje vzdálit obrazovku od skla. To má dva důsledky - nelze téměř nijak natáčet displej (ačkoliv má navigace kulový čep) a protože je navigace horní stranou přímo na skle, mlží se mi v dané části čelní sklo - nepříjemné. Už jsem ale objednal z Amazonu stojánek, který to snad vyřeší. Nebo umístnit stojan na palubní desku.

Mio Pilot 15 Full Europe 45, Lifetime

Mio Pilot 15 Full Europe 45, Lifetime

Ověřený zákazník TEshop Mundasek 1

Přidáno: 17. ledna 2023

Zakoupeno v TEshop

• Jednoduché ovládání
  • Bezplatná aktualizace map
  • Více verzí vyhledání místa (adresa, klíčové slovo...)
  • Přepočet trasy

Reakce značky MIO

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu,
budete-li mít případné dotazy, položte je zde na Heuréka Poradně, případně se můžete obrátit na naši zákaznickou péči na českých FACEBOOK stránkách MioCZSK.
Děkujeme, tým Mio

TomTom GO Expert 6˝

TomTom GO Expert 6˝

Ověřený zákazník MALL.CZ Tomáš Bárta

Přidáno: 17. ledna 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

• Perfektní navigace
  • Až na pár drobností, naviguje tak jak má.
  • Extrémně pomalé aktualizace přes WiFi (rychlost připojení nemá vliv).

Až na pár drobností, jako jsou třeba funkce nahrávání trasy, tvorba a uložení nové trasy přímo v zařízení (přes TomTom MyDrive lze) a extrémně pomalé aktualizace prostřednictvím WiFi (rychlost připojení nemá vliv a aktualizace přes PC, zřejmě již není možná), je to skvělá navigace, která dělá přesně to, co od ní čekáte. Prostě TomTom. :-)

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 16. ledna 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• nejlevnější navigace na motorku
  • bohaté příslušenství
  • snadné zapojení na moto
  • doživotní aktualizace map zdarma
  • Ne úplně ideální kontrast
  • malé ukazatele jízdních pruhů
  • pouze offline režim

Trefil jsem cenu pod 2 500 Kč. Takže za daných okolností proč ne. Za cenu 4 000, jak ji některé shopy nabízejí, bych asi zůstal u navigace v telefonu. Za běžnou cenu kolem 3 300 si musí každý rozhodnout sám. Existuje mnoho lepších navigací, ale za jiné peníze.

Compass Držák nápojů 2ks

Compass Držák nápojů 2ks

Ověřený zákazník AUTO HOTAREK Jiří

Přidáno: 15. ledna 2023

Zakoupeno v AUTO HOTAREK

• Splnil účel

Ověřený zákazník Alza.cz Myschan

• Cena, výbava
  • Nedostatečný návod k obsluze, a to i ten na internetu. Slabý kontrast displeje.
  • Stav baterie není jasně indikován, dokonce ani, když nabíjíte. Zjednodušeně řečeno, buď funguje, nebo na vás zařve a vypne se. Žádná procenta nabití, jak jsme zvyklí.

Pokud bude fungovat jak má a vydrží, pak to bude velmi dobrý poměr cen/výkon. Zatím nemám odzkoušeno, na moto je zima. Aktualizace map se povedla asi až na třetí pokus. Nikde není zdůrazněno, že nejdříve musí být navigace asi plně nabitá, do té doby ji počítač nevidí. Když baterii nabíjíte, po chvilce zmizí symbol nabíjení a nikdo netuší, zda baterie už nabitá je, nebo ještě není.
Při jasném slunci toho moc neuvidíte, bude hodně záležet na úhlu nastavení, vše je takové šedomodré, modrošedé, slabě šedé, tmavěji šedé a pro obživení je trasa modrá. Naštěstí bude na rampě a nakloněna skoro kolmo, taky stříška držáku pomůže, ale mít to na nějaké silničce na řídítkách skoro vodorovně, tak nevím. Spárování s komunikátorem v přilbě celkem v pohodě, jen musíte potvrdit v navigaci nalezené zařízení. Že by se o párování nebo stažení projeté trasy mluvilo v návodu, na to zapomeňte. Výrobce má asi nařízenou mlčenlivost. Prostě návod považuji za nedostatečný. Špatně viditelné odbočovací pruhy. Pro auto snad, ale pro motonavigaci to mělo být alespoň dvojnásobné. Satelity najde rychle. Chválím kompletní příslušenství, je tam vážně vše, co je potřeba, snad jen mimo krycí fólie, která je údajně potřeba kvůli lehce poškrabatelnému displeji. Dále hromada map, které asi nevyužijete, naštěstí si při aktualizaci můžete vybrat jen konkrétní mapy, takže to pak ani netrvá moc dlouho. Celkově musím říct, že za ty peníze dobrý a pro nějaké cestování po republice či kousek za hranice asi lepší, než trápit mobil a riskovat jeho poškození.

Invoxia IX-90037

Invoxia IX-90037